Premiera Ski Jump Simulator - nowe podejście do tematu skoków narciarskich [KONKURS]
Tematyka skoków narciarskich nie jest obca w polskim środowisku gamingowym – na przełomie wieku wielu Polaków zagrywało się godzinami w kultową serię Deluxe Ski Jump. Gatunek ten zebrał swoją niszę fanów, którzy od wielu lat nie zostali obdarzeni sensowną produkcją osadzoną w warunkach klasycznego DSJ. Brak ciekawej produkcji na temat skoków narciarskich zainspirował Jarosława Jasińskiego, twórcę jednego z pierwszych polskich MMO – Delirium, który zdecydował się wziąć sprawy w swoje ręce i inspirując się narciarskim klasykiem stworzył zupełnie nową, unikatową grę, która przenosi doświadczenie skoczka narciarskiego na zupełnie inny poziom.
2022-04-04, 21:58

Czym jest Ski Jump Simulator?

Ski Jump Simulator to produkcja firmy SuperNova Interactive, która powstała z myślą o zapalonych fanach skoków narciarskich. Produkcja skupiona jest na specyficznym systemie zręcznościowym, który inspirowany jest serią Deluxe Ski Jump. Jednak w odróżnieniu od pierwowzoru, w SJS twórcy skupili się na rozwinięciu nie tylko samej mechaniki skoków - dodatkowym elementem wprowadzonym w tytule jest możliwość rozwijania kariery skoczka, zarządzanie ekwipunkiem czy prowadzenie różnych aktywności poza skocznią. W kwestii rozwoju ekwipunku warto zwrócić uwagę na profesjonalne podejście ze strony twórców - każdy element wyposażenia posiada dokładny opis specyfikacji, oraz wyjaśnienie na jakie aspekty skoku wpływa jakość wybranych części sprzętu. 

Ski Jump Simulator - ski jumping gry online pl

Profesjonalne podejście do designu lokacji

Kolejnym powodem do dumy producentów jest unikalność każdej ze skoczni – jak mówił w wywiadzie Jarosław Jasiński, twórca projektu: “Każda skocznia jest inna, posiada własną specyfikację i wymagania odnośnie naszych umiejętności”. Grając w SJS rzeczywiście można odczuć różnice w doświadczeniu zależnie od wybranej lokacji – wszystkie skocznie różnią się kątem nachylenia, długością rozbiegu czy warunkami atmosferycznymi. Zastosowanie takich rozwiązań wprowadza różnorodność w rozgrywce, ponieważ zostając mistrzem na jednej skoczni, gracz nie jest w stanie przenieść wszystkich wyuczonych schematów na inną lokację, gdyż odmienność w specyfikacji wymusza na zainteresowanych zaadaptowanie się do odmiennych warunków panujących w innym mieście!

Ski Jump Simulator - gra ski jumping online pl

Las mechanik, czyli techniczne kwestie projektu

Producenci dołożyli wszelkich starań, żeby mechanika skoków była jak najbardziej realistyczna – podczas przygód na skoczni każdy element rozgrywki jest tak samo istotny, rozpoczynając od odpowiedniego wybicia, poprzez kontrolę skoczka podczas lotu na stylowym telemarku kończąc. Uzyskanie takiego efektu możliwe było dzięki zastosowaniu zaawansowanego silnika, który oparty jest o 10 prawdziwych sił fizycznych, dzięki czemu doświadczenie podczas skoków jest imponujące!

Ski Jump Simulator - gra w skoki narciarskie online

Twórcy gry chwalą się również systemem zmiennej pogody. Warunki atmosferyczne są “(…) generowane dynamicznie i niejednokrotnie nas zaskoczą.” Zróżnicowanie pogody będzie znaczącym czynnikiem podczas zawodów, ponieważ w trakcie rywalizacji wystąpić będą mogły takie przeciwności jak burza z piorunami, czy silny wiatr!

Ski Jump Simulator - Bajzel - gra o skokach narciarskich

Zaawansowany system pogody oraz fizyki skoku to bardzo obiecujące czynniki, które znacząco wpływać będą na immersyjność rozgrywki. Wisienką na tak smakowicie wyglądającym torcie jest ścieżka dźwiękowa przygotowana przez poznańskiego wokalistę Bajzla oraz pula unikalnych efektów dźwiękowych, które zmieniają się zależnie od lokacji - przykładowo, na jednej mapie gracz będzie mógł usłyszeć beczenie zwierząt stojących obok skoczni. Dodatkowo ścieżka muzyczna została wydana jako niezależna płyta “Game Over” zawierająca soundtrack z gry, który można posłuchać za darmo w serwisach stremingowych!

Bajzel & AMBA - Game Over - Ski Jump Simulator soundtrack

Warto również wspomnieć o pierwszym i najbardziej dynamicznym utworze płyty "Real Find", który został przygotowany przez bitoelektroniczny kolektyw AMBA i stanowi także elektryzujący podkład muzyczny dla TRAILERA gry zaprezentowanego w dniu premiery gry. Sam utwór doczekał się własnego videoclipu, który można i warto obejrzeć TUTAJ.


Co robić w grze i jak w nią zagrać?

Poza głównym aspektem rozgrywki jakim jest skakanie, Ski Jump Simulator oferuje wciągający tryb fabularny, podczas którego gracz będzie miał okazję wcielić się w początkującego skoczka z rangą Juniora. Polepszając swoje umiejętności i zdobywając kolejne medale zainteresowani będą mieli okazję wziąć udział w coraz bardziej zaawansowanych turniejach, wspinając się po szczeblach kariery aż do zdobycia tytułu Legendy Skoków! Poza trybem fabularnym gracze będą mieli okazję zmierzyć się w zawodach online i pokazać swoje umiejętności rywalizując z innymi mistrzami skoków!

Ski Jump Simulator - skoki narciarskie gra pl na żywo

Produkcja dostępna jest w darmowej, przeglądarkowej wersji, zarówno na komputerze jak i telefonie – wprowadzenie rozwiązania multiplatformowości znacząco ułatwi możliwość zabawy ze znajomymi o każdej porze dnia, niezależnie od miejsca, w którym gracz się znajduje! Gra dostępna jest pod adresem https://skijumpsimulator.com i nie wymaga instalowania żadnej aplikacji – gracz może cieszyć się rozgrywką w każdej chwili!

Ski Jump Simulator - gra online w skoki jumping


Wielki konkurs!

W związku z premierą SJS, twórcy ogłaszają KONKURS dla najlepszych graczy! Topowe wyniki w rankingu Pucharu Świata to gwarancja atrakcyjnych nagród, takich jak – fotel gamingowy GP Racer, który jest nagrodą za pierwsze miejsce, klawiatura Logitech Prodigy za srebrny medal oraz mysz bezprzewodowa RedRagon za ostatnie miejsce na podium.

Konkurs Ski Jump Simulator - gra skoki jumps online

Poza głównymi nagrodami, twórcy przygotowali nagrody pocieszenia dla miejsc 4-10, więc każdy kto zdobędzie się w tym przedziale może liczyć na skarpetki Ski Jump Limited Edition, które będą ciekawą pamiątką po skończeniu rywalizacji.

Krótkie podsumowanie

Z czystym sumieniem można stwierdzić, że twórcy gry podeszli do projektu z pełnym profesjonalizmem i pasją skierowaną w stronę skoków narciarskich – w portfolio SuperNova Interactive można znaleźć pokrewną produkcję - Ski Jumps, która jest managerem w tematyce skoków narciarskich.  Odświeżona wersja gry o skokach narciarskich w formie MMORPG, ubrana w szatę stylizowanej, komiksowej grafiki z zaawansowaną fizyką lotu, podczas którego przygrywać będzie poznański wokalista – to zdecydowanie produkcja, której warto dać szansę!

WSKOCZ DO GRY!

PRESS KIT

Ski Jump Simulator - skoki narciarskie gra

Gra Ski Jump Simulator - najlepsze skoki narciarskie

Ski Jump Simulator - Retro recenzja gry w skoki

Czytaj także recenzję gry w stylu RETRO!

KONTAKT / AUTOR
Jarosław Jasiński
Właściciel
SuperNova Interactive
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.